Hackerek tényleg ellopták a Zente kezelésére gyűjtött pénzt?
Egy perc alatt kitölthető az Urbanlegends.hu hoaxkvízét, melyben a Facebookon sokak által megosztott, hihető álhírek keverednek hihetetlen, de igaz hírekkel.
Egy perc alatt kitölthető az Urbanlegends.hu hoaxkvízét, melyben a Facebookon sokak által megosztott, hihető álhírek keverednek hihetetlen, de igaz hírekkel.
A magyar fizetések helyzete gyakran téma a sajtóban, nem véletlen, hogy a kamuhírek készítői is ráugranak. Akik most olyan hazugságot gyártottak, hogy a fal adja a másikat.
Többek közt orosz hackerektől indult tartalmak terjesztésével is foglalkozott az a Facebook-oldal, amit Donald Trump amerikai elnök támogatására indítottak ismeretlenek. Az oldal már nem él, a közösségi oldal zárolta.
Sorra dőltek be a magyar internetezők annak a régi/új álhírnek, ami néhány papír kitöltése után minden magyarnak lényegében alanyi jogon járó, lakásra költhető állami támogatást ígér. A bejegyzés valótlan, aki megosztja, hazugságot terjeszt.
Az Urbanlegends.hu kvízében valós hírek és fotók keverednek álhírekkel és kamuképekkel. Tippelhet is, de érdekesebb a teszt akkor, ha válaszadás előtt utánanéz az állításoknak.
Az őrült orvosi "praktikák" egyik melegágya maga a Facebook, a közösségi oldal ezért száműzi felületéről a félrevezető, és nem ritkán életveszélyes bejegyzéseket.
Ismét az érzelmeket felkorbácsolni próbáló álhírt terjesztenek ismeretlenek Orbán Viktorral a főszerepben, melynek tartalma szerint a kormányfőt senki nem kritizálhatja büntetlenül. A "cikk" Koncz Zsuzsa és Bródy János új dalához kapcsolódva született.
A Natural News oldalán válogatott "hírek" voltak olvashatók, többek közt összeesküvés-elméletekről és a hivatásos orvoslással szembeni áltudományos cikkekről, de mindez már csak történelem, a Facebook ugyanis elkaszálta a több mint 3 millió követővel bíró oldalt.
Porig rombolták, rejtélyes csomagokra bukkantak a környékén, terrortámadásra utaló bizonyítékok kerültek elő – ilyen szalagcímekkel futnak a közösségi médiában azok az (ál)hírek, amelyek a Notre-Dame-ban keletkezett tűz kapcsán kezdtek terjedni. És sajnos nagyon sokan meg is osztják őket, óriási lökést adva ezzel a hazugságoknak.
Az Associated Press és a Snopes a jövőben is ötletel majd a Facebookkal, de tényellenőrzést már nem végeznek a közösségi oldalnak.
Nem csak Oroszország lát potiencált abban, hogy álhírekkel befolyásolja a facebookozókat. Ezúttal Romániában és a briteknél kapcsoltak le ilyen oldalakat.
Az álhírgyárosok gyakran használják ki ismert személyek halálhírét, hogy ezzel is saját oldalukra tereljék a forgalmat. Ezúttal a pár napja elhunyt Koós Jánosról kezdett terjedni egy írás, a felhasználók pedig sorra osztják meg azt. Pedig nagyon nem kellene.
A moldáv fejlesztők még 2016-ban jelentettek a Facebooknak egy több mint 200 hamis profilból és álhírterjesztő oldalból álló adatbázist, de csak 2019 januárjában kezdett el vele foglalkozni az oldal.
Ahogyan azt sem, hogyan lehet izmosabbnak lenni nulla testedzéssel. Szakemberek szerint meglepően sok orvostudománnyal kapcsolatos hír kering a legnagyobb közösségi oldalon, ezek nagy része azonban nem igaz, vagy súlyos félreértésen alapul.
Az Urban Legends blog ezúttal is összegyűjtött egy csokorral az elmúlt hetek igaznak tűnő álhíreiből és kamunak tűnő, de igaz információiból.